Get Adobe Flash player

Територіальні громади області перейматимуть досвід Баварії (відео)

 

 

Баварія – регіон-основоположник системи місцевого самоврядування у Німеччині. Процес децентралізації там розпочався у 70-х роках 20-го століття. Сьогодні Німеччина ділиться досвідом з Україною. Перейматимуть його тепер і територіальні громади Чернігівщини.
«Стратегія регіонального розвитку», «план регіонального розвитку», «сталий розвиток», «розробка інвестиційної картки». Такі складні поняття освоюватимуть об’єднані територіальні громади області. На Чернігівщині стартував освітній проект фонду Ганса Зайделя. Експерти з Німеччини допомагатимуть керівникам територіальних громад області освоювати баварський приклад місцевого самоврядування.

 

Управлінські процеси не згори до низу, а знизу наверх — основна суть баварської моделі місцевого самоврядування. Люди на місцях вирішують, що їм потрібно, а не «чиновники згори».

 

На Чернігівщині вже є 16 об’єднаних територіальних громад. Новобасанська громада, що у Коропському районі, знаходиться на початкових етапах становлення. Громада вже утворена і затверджена, документи на проведення перших виборів вже лежать у ЦВК. Потроху освоюють процес децентралізації.

 

Коропська громада існує вже більше півроку. Одна з найбільших на Чернігівщині – більше 16 тисяч населення. Перша проблема, з якою стикнулися, – це менеджмент. Досвід керування селом або селищем був, а такою великою громадою – ні. Проте вже створили свій апарат управління та налагодили співпрацю зі старостинськми округами.

 

Проект з навчання керівників територіальних громад баварському досвіду самоуправління триватиме до кінця року.

 

Передачі


ПогодаКурси валют