Get Adobe Flash player

Повінь на річках цієї весни буде (відео)

 

Наприклад, на Десні вода підніметься приблизно на один метр двадцять сантиметрів вище, ніж торік. Пік повені припаде на першу половину квітня. Буде відрізано від райцентрів кілька населених пунктів, але фахівці водного господарства до цього готові. Вони сьогодні проводять в області низку просвітницьких заходів, адже 22 березня відзначається Всесвітній день води.

 

Два попередніх роки навесні річки в області залишалися в межах русел, вода не виходила на заплаву. Цього ж року повінь буде.

 

Зараз вже відрізана від райцентру Биринська сільська рада в Новгород-Сіверському районі. Проблеми і в Ріпкинському та Сосницькому районах. Але для місцевих жителів та фахівців водного господарства це звичне явище, до якого вони готові.

 

22 березня відзначається Всесвітній день води, присвячений пропаганді ощадливого витрачання водних ресурсів та збереження їх у чистоті.

 

Щороку День води присвячений певній темі. Цього року такою темою є контроль за стічними водами. Так, в останні дні ніжинці повідомляли: «Місцеве озеро стало рожевого кольору. Дохлої риби на поверхні немає, проте водойма має неприємний запах».

 

Загалом в нашій області скидає стічні води в річки 33 підприємства. Вони й самі зобов’язані здійснювати лабораторний контроль за стоками, до того ж їх мусять перевіряти й водники. За попередній рік кілька підприємств допустили скид неочищених стоків.

 

Водники вкотре стверджують, що минулого року забруднення води й замор риби в річці Остер не був спричинений скидом стоків підприємствами Ніжина.

 

В цілому за кілька останніх років об’єм скинутих неочищених стоків в області зменшився втричі, та й стічних вод як таких скидалося менше.

 

Очищення використаної води є одним із показників розвиненості країни. Сучасні держави, які вважаються розвинутими, очищують близько 70% стічних вод. У нашій області очищується за офіційними даними 71% стоків, в середньому по Україні – 61 відсоток.

Передачі


ПогодаКурси валют