Get Adobe Flash player

Посівну розпочато (відео)

 

Господарства області готові до проведення весняно-польових робіт, а деякі агропідприємства уже вийшли в поле. Цього року на Чернігівщині буде засіяно майже мільйон двісті тисяч гектарів, і цей показник перевищує минулорічний. Тож аграрії сподіваються не лише повторити рекордний вал 2016-го, а й підвищити результати виробництва.

 

Аграрії Куликівщини вийшли в поле. Зокрема у фермерському господарстві «Колос» розпочали посів ярого ячменю. Взагалі ж у всіх сільгосппідприємствах району до посівної повністю готові, вистачає і пально-мастильних матеріалів, і мінеральних добрив. Триває підживлення озимини. Серед ярих культур переважає соняшник і кукурудза на зерно і на зелений корм для худоби.

Ніна Клочок, начальник відділу агропромислового розвитку Куликівської райдержадміністрації: «Збільшили ми посівну площу всього на 6 тисяч га, у прогнозі в нас посіять 33,6 га. У минулому році було 27 тисяч, а у 2015 взагалі 23. Тож кожного року у нас збільшується площа під посів, в основному під ярі».

 

Готові до посівної і у сільгосптоваристві «Надія». На Чернігівщині підприємство працює у Бахмацькому та Борзнянському районах, на Сумщині – у Конотопському. Мають сім тисяч голів великої рогатої худоби, тринадцять тисяч гектарів землі. Вирощують в основному технічні та кормові культури. Більше стали сіяти кукурудзи, щоб повністю забезпечувати себе кормами.

Володимир Романенко, директор СТОВ «Надія»: «Провели підживлення багаторічних трав, добрива завезені, насіння закуплене, закінчується ремонт техніки. Я думаю, через тиждень ми можемо почати посівну, якщо погодні умови дозволять нам».

 

Про особливості проведення комплексу весняно-польових робіт говорили на обласній нараді з агровиробниками, науковцями та керівниками профільних відомств. Ціни на зерно, пальне та добрива зростають, тож і посівна щороку дорожчає. Та аграрії з труднощами справляються. Приклад тому – минулорічний рекордний урожай.

Леонід Сахневич, перший заступник голови облдержадміністрації: «По обсягу виробництва сільгоспродукції ми на 6-му місці в Україні, ми маємо близько 5% росту по обсягу валової продукції в цінах, це в нас більше 10 мільярдів».

 

Не лише зберегти минулорічний результат, а й наростити обсяги виробництва – таке завдання стоїть перед чернігівськими сільгоспвиробниками. Цього року вони мають посіяти понад вісімсот вісімдесят тисяч гектарів ярих. З урахуванням озимини та багаторічних трав загальна посівна площа складе один мільйон двісті тисяч гектарів, це більше, ніж минулого року.

Юрій Павлішен, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації: «Добрий фундамент було закладено з осені, дещо більше посіяно озимих культур 253,7 га, або 106,3% до попереднього року. Але вже сьогодні треба бути готовим до можливого підсіву та пересіву деяких слабких та зріджених площ».

 

Важлива складова посівної — погодні умови, які стають дедалі екстремальнішими, тому сучасне ефективне землеробство не можливе без науково обґрунтованого підходу, зазначив Юрій Павлішен. Фахівці Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва представили рекомендації з проведення весняно-польових робіт в умовах 2017-го року.

Передачі


ПогодаКурси валют