Get Adobe Flash player

Чернігівська демократія: «золота середина» «чортової дюжини» (відео)

 

Презентація результатів вимірювання індексу демократичного розвитку областей України відбулася в прес-центрі «Чернігівський вибір». Оцінювання велося за різними показниками і наша область відзначилась і як лідер, і як аутсайдер за окремими блоками. У підсумку ми опинилися в «золотій середині чортової дюжини». Чому саме там —  дивіться далі.

 

Ноу-хау проекту «Сприяння реформам та розвиток підзвітності в регіонах України» стала комплексна оцінка демократичних процесів саме на місцях, а не на загальнонаціональному рівні, як було досі. Як бачимо, Чернігівщина за більшістю показників тримається в центрі списку. У нас 13 місце із 3 балами – «золота середина» «чортової дюжини». Як стверджують фахівці, це показник перехідного стану розвитку інститутів демократії. Найнижчий результат області спостерігається в рубриці «Безпека. Органи правопорядку: поліція та прокуратура», де наш регіон  посів 14 місце з 16. І досить несподіване лідерство за блоком «Соціально-економічний стан«.

Євген Романенко, президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень: «За завданням дослідження не оцінювався рівень соціально-економічного розвитку. Фактично ми вимірювали рівень дотримання основних економічних свобод, легкості ведення бізнесу, рівень гарантування базових соціальних потреб. Тобто я прошу не сприймати ці цифри як показник економічного розвитку, а як забезпечення базових умов, необхідних для економічного та соціального стану регіону».

 

Основний висновок, який зробили експерти: «Нині існує два суб’єкти, які відчутно, і, головне, позитивно впливають на зростання рівня демократичного розвитку: ЗМІ та громадянське суспільство».

Євген Романенко, президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень: «Ці суб’єкти є  не лише рушійною  силою, вони формують громадський запит до органів влади, як місцевих, так і загальнонаціонального рівня. Ті оцінки, які були зроблені, вказують на те, що активізація громадської активності, самоорганізації і самосвідомості громадян залишається основним вектором подальшого розвитку демократичних  перетворень в області».

 

Отже, Чернігівщина в золотій середині – є куди рости, і є куди падати. Обирати, що саме робити  – нам.

Передачі


ПогодаКурси валют