Get Adobe Flash player

Патріотичний потяг «Труханівська Січ» прибув на Чернігівщину (відео)

 

Тут найдовша стоянка — практично дві доби. Молодь з усієї України вже вп’яте рушає у подорож Потягом Єднання і вперше дорога завела до Сіверського краю.

 

Рушили у путь з Києва 9 березня і майже за два тижні дісталися Чернігова. За плечима — кілометри залізничних колій: міста Коростень, Житомир, Полтава, Умань, Кропивницький, Харків, Суми, Глухів, Крути й Батурин.  Це вже п’ятий потяг, що єднає Україну.

Олена Іванова, співорганізатор проекту Потяг Єднання України «Труханівська Січ»: «У нас система дуже проста — всі, хто сідає на потяг, вони один з одним не знайомі. 3.26 Цей проект як вільний простір — коворкінг, тільки на колесах. Ми запросили людей прийняти участь в цьому проекті рік тому. І запропонували наступний формат — це вільне спілкування, це не туризм — це робота. Кожен день люди встають о 7-й, о 8-й. І заходять до потяга о 9-й, 10-й. І потім ми ще обговорюємо: чи лекції, чи що побачили».

 

Аби українці з різних регіонів країни більше спілкувалися один з одним, не було б і війни, переконані організатори даного проекту. Можливість молоді проявити себе, висловити свої думки, знайти нових товаришів — все це «Труханівська Січ»

Андрій Петік, бунчужний Потягу Єднання України «Труханівська Січ»: «Мета: насамперед забезпечити майданчик для спілкування молоді, для наведення контактів. Плюс пізнавання. Молодь з тих міст, куди ми приїздимо, узнає щось про тих, хто приїхав з різних міст, ті узнають щось про цю землю».

 

Для юних патріотів України — патріотичні місця Чернігівщини. Батурин та Крути — досі про них учасники проекту читали у підручниках з історії. Тепер побачили на власні очі місця, в яких героїчно відстоювали українську державність.

 

Бажаючих сісти в потяг єднання від початку було 450 чоловік. З них рушило в путь 265. Кількість подорожуючих за час мандрів змінювалась, кажуть організатори.

Олена Іванова, співорганізатор проекту Потяг Єднання України «Труханівська Січ»: «Якраз п’ятий потяг об’єднав  всі області. Навіть у нас в Полтаві сіли люди, побачили і просто сіли, в Сумах просто сіли, в Харкові сіли».

 

Від 12 до 60 — такий вік учасників патріотичної мандрівки містами України. Серед подорожуючих — школярі з Житомирської області. Організатори кажуть, є діти, які до цього в потязі не їздили. І разом з ними їдуть досвідчені воїни, добробатівці, волонтери і просто творчі молоді люди — актори та режисери.

 

Нещодавно повернувся з-під Авдіївської Промзони, а зараз учасник п’ятого Потягу Єднання, доброволець, громадський активіст зі Львова Роман Дзівінський.

Роман Дзівінський, учасник Потягу Єднання України (м.Львів): «Потяг об’єднує Україну. Він показує, що ми єдині. Ми спілкуємося, розвиваємося. Потяг дуже багато чого робить. Чернігів. Був теплий прийом. Програма цікава. Цікаво подивитися ваше місто, архітектуру, пам’ятки, поспілкуватися з молоддю».

Назарій Панів, учасник Потягу Єднання України (м.Київ): «Ми веземо дві вистави. Перша — «Зрада Ейнштейна» про проблематику війни, на прикладі відомої людини Альберта Ейнштейна. І інша вистава — «Криваве весілля» по Лорці. Ця вистава зроблена в стилістиці Леся Курбаса, оскільки у нас зараз така проблема, що мало хто використовує його школу, а більше схиляється до Станіславського, відхиляючи те, що у нас в Україні також була відома людина і її треба пам’ятати».

 

У п’ятому Потязі Єднання «Труханівська Січ» мандрував і представник Чернігівщини — директор кіно-культурного центру Вадим Антошин.

Вадим Антошин, директор обласного кіно-культурного мистецького центру: «У нас в потязі не було мовної проблеми. Хочеш спілкуватися російською — будь ласка, спілкуєшся українською — також немає проблем. А в потязі була молодь і зі звільнених від окупації районів Луганської, Донецької областей. Була молодь із Західної України. Були представники Черкащини, Вінничини, Одещини — майже вся Україна. Ми порахували 17 областей».

Микола Бондар, співорганізатор проекту Потяг Єднання України «Труханівська Січ»: «Саме головне, що будуть говорити діти, а діти хочуть повернутися ще. Дуже цікава ємна програма, і не перенасичена. За це ми дякуємо зустрічаючій стороні — це облдержадміністрація та відповідні департаменти».

 

Також даний проект переслідує мету об’єднання діяльності волонтерських організацій. На Чернігівщині подорожуючих зустріли представники Єдиної родини — батьки загиблих Героїв. Аби Господь оберігав їх путь, подарували власноруч зроблені обереги.

Передачі


ПогодаКурси валют