Get Adobe Flash player

Кращі юні математики України – на олімпіаді в Чернігові (відео)

 

У Чернігові протягом трьох днів змагатимуться кращі юні математики України. В обласному центрі проходить ІV етап змагань, який зібрав розумників і розумниць із Полісся і Слобожанщини, Закарпаття і Центральної України, Донбасу, Галичини і Поділля, Буковини і Прикарпаття. Урочисте відкриття заходу бачили і наші кореспонденти.

 

Киянин Антон Тригуб  – як кажуть викладачі, «світла голова і розумні очі» — в математиці бачить не лише точність, а й красу.

Антон Тригуб, учасник олімпіади з математики (м.Київ): «Нехай буде красивіша формула Муавра  e^y=0, тому що вона пов’язує три взагалі різні сфери математики».

 

Киянин бере участь в математичних перегонах і впевнений у своїй перемозі на ІV етапі 57-ї  Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики, яка проходить в Чернігові. Так само впевнені в собі і своїх знаннях і інші учасники: переважно хлопці, але є тут і дівчата.

Аліса Баклан, учасниця олімпіади з математики (м.Київ): «Я просто люблю математику, і я думаю, якщо людина щось любить, то не важливо, якої вона статі».

 

Є в них і кумири – звичайно ж, світового масштабу, є і цілі – не менші за розміром.

Павло Нагорний, учасник олімпіади з математики (м.Чернігів): «Ученые, наверно, такие как Эйнштейн, Ньютон, которые внесли свой вклад в развитие мировой науки. Если я смогу сделать что-то лучше, для меня это будет наилучшая награда».

 

Чернігівець Павло навчається в 10 класі, а розв’язувати завдання буде за 11. Бо йти швидше за всіх і бути першим – це традиція, підтверджена і нашим земляком Георгієм Вороним, одним з найяскравіших математиків кінця XIX-початку XX ст. Його основоположні праці з теорії чисел увійшли у світову математичну скарбницю.

Анатолій Заліський, ректор Чернігівського інституту підвищення кваліфікації педагогічних працівників: «По його діаграмах сьогодні навчаються, його іменем названа математична академія в Сеулі, щороку проводяться міжнародні конференції. Взагалі в світі математики Георгій Вороний дуже і дуже цінується як людина, яка випередила час і збудувала такі діаграми, які сьогодні актуальні».

 

26 команд з усієї України. Хто стане найкращим зі 168 учасників, визначатиме журі.

Богдан Рубльов, голова журі: «Для їх розвитку і підтримки потрібна державна програма, щоб вони могли не виїжджати  за кордон, як це зараз робиться, а щоб могли їздити туди на 2-3 місяці на стажування, тоді вони будуть працювати, приносити славу Україні, а гроші будуть заробляти і там і тут водночас і не треба буде кидати свою державу».

 

Нго Нгок Тхай Шон, учасник олімпіади з математики (м.Харків): «Мені здається, що це залежить від багатьох обставин, бо зараз ще зарано говорити, що буде потім».

Наталія Романова, заступник голови облдержадміністрації: «Тут зібрався сьогодні інтелект, майбутнє України, тут зібралися ті, хто буде робити наукові відкриття, і я мрію про той час, коли людина буде не тільки народжуватися в Україні, а  й реалізовуватися тут».

 

А сьогодні вже розпочалась напружена роботи і пошук: цікавих ідей, нестандартних математичних рішень та перемог. В п’ятницю дізнаємось, хто став кращим.

 

Передачі


ПогодаКурси валют