Get Adobe Flash player

Хочуть служити «чесно, самовіддано, відповідально» (відео)

Розпочата майже рік тому реформа державної служби не лише змінила умови праці чиновників, а й поступово намагається позбутися напрацьованого негативного досвіду. Європейські експерти радять звертати увагу на багаторічні проблеми держслужби по-українськи, серед яких корупція, некомпетентність та роздутість держапарату. Хто і як викорінюватиме недоліки в найближчому майбутньому і де знаходять нові кадри для держаної служби?

 

Нову якість держуправління і нову якість рішень у майбутньому після відбору, навчання та стажування мають забезпечити сьогоднішні студенти вищих навчальних закладів, яких зібрали на зустріч в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Відмінники навчання та активісти Чернігівського педагогічного та технологічного університетів, Ніжинського вишу проходять тестування та пишуть есе на тему «Чим мене приваблює державна служба?» Людмила Чабак, вчений секретар Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів: «Це творчі роботи, які будуть оцінювати конкурсна комісія в складі представників обласної адміністрації, Нацдержслужби України, Центру підвищення кваліфікації. І сумарно ці оцінки, а також характеристика студента, фактично його резюме з вищого навчального закладу, буде давати можливість для відбору студентів та участі у подальшій програмі». Дмитро Никоненко, радник голови обласної ради: «Чесно, самовіддано, відповідально – мабуть цими трьома поняттями можна визначити головні риси державного службовця».

 

Молодь, яка «бачить себе в органах влади, місцевого самоврядування» і хоче зробити країну кращою, складає іспити на знання Конституції України, антикорупційного законодавства  та… етикету. Юлія Бойко, студентка НДУ: «Щоб досягти успіху, треба краплина таланти і дуже багато роботи. Я відношусь до тих людей, які не втрачають можливості отримати додаткові знання». Ірина Маслюк, студентка ЧНПУ: «Я займаюся активною діяльністю в своєму університеті, тому саме державна служба мене зацікавила, тому що я хочу спробувати себе також в цьому напрямі  і в подальшому працювати саме в державній службі».

 

Після навчання в центрі на них чекає стажування в органах місцевої влади та самоврядування та зарахування до кадрового резерву.

Передачі


ПогодаКурси валют