Get Adobe Flash player

Про що пишуть сучасні діти? (відео)

Про родину, Україну і про війну. Десять років тому у 20-й школі Чернігова заснували літературний конкурс «Поетом чи письменником можеш ти не бути». Участь у ньому беруть від наймолодших школярів до старшокласників. Теми творів різні, та останнім часом все більше віршів та оповідань присвячені нашим захисникам, матерям, які чекають своїх синів з війни, дітям, які можуть ніколи не побачити своїх батьків, хоча будуть знати, що вони – герої. Дитячі твори друкують у літературних збірках, журналах і надсилають воїнам до зони АТО.

 

«Діти, яким Бог дав краплинку таланту, — це Божі діти, вони мають велике серце і не будуть робити зла», — так говорить про юних літераторів поет Василь Буденний. Він завітав до музею Михайла Коцюбинського, щоб привітати учнів та педагогів 20-ї школи Чернігова із значною для навчального закладу подією – ювілеєм творчого конкурсу «Поетом чи письменником можеш ти не бути». Вперше літературне змагання провели десять років тому, тоді в ньому взяло участь взяли понад п’ятдесят школярів. Зараз конкурсантів набагато більше. У їхніх творах є паростки справжньої поезії, каже Василь Буденний, але щоб їх розвити, треба невпинно працювати. Та головне – відчувати прекрасне. Василь Буденний, поет: «Ми всі маємо бути поетами в душі, хай може неоковирне ми щось скажемо, але по-своєму подивитися на цей світ, взяти все найкраще. Тому що не все ж погано, а є найкраще. І людині треба найкраще вилучати, і тоді є сенс життя. Якщо тільки акцентувати свою увагу на поганому, то може, по-перше, дах поїхати, а по-друге, чи варто взагалі жить».

 

Свої твори на конкурс подають юні поети й прозаїки з першого по одинадцятий клас. Директор школи № 20 Микола Конончук, який і став ініціатором проведення творчих змагань, впевнений: прививаючи любов до літератури, можна виховати справжніх людей. Дехто з перших учасників конкурсу після закінчення школи продовжив письменницький шлях, твори школярів також друкуються, зокрема, в альманаху «Паросток». Микола Конончук, директор Чернігівської ЗОШ №20: «Друкуються наші учні в журналах – обласних, всеукраїнських, бібліотека дитяча міста приділяє дуже велику увагу цим творам, цим дітям. Тобто вони не залишаються так от у школі, хороші вірші, проза, вона продовжує жити й далі».

 

А ще твори чернігівських школярів читають воїни, які захищають нашу свободу на Сході України. Тема війни останнім часом стала переважати у дитячих віршах та прозі. Ілля Коваленко присвятив свою поезію людям, які гинуть, аби ми жили мирно. Про те, як дівчина чекає з війни свого коханого, та український герой вже ніколи не повернеться живим, — поезія Руслани Орішко. Навчити дітей цінувати батьків, бо одного дня їх може не стати, і тоді ми жалкуватимемо про все, що зробили не так, хоче Вікторія Ільєнко. Вона написала повчальну казку.

Переможців визначали у двох номінаціях – «Поезія» та «Проза», і у трьох вікових категоріях. Педагоги кажуть, коли десять років тому розпочинали цю справу, не думали, що конкурс стане таким популярним серед учнів. Тож сподіваються на плідне творче продовження.

Передачі


ПогодаКурси валют