Get Adobe Flash player

Газ обіцяють рахувати за якістю (відео)

У квітні очікуйте на оновлені газові платіжки. Згідно з рішенням НКРЕКП, «Чернігівгаз» буде обраховувати спожитий газ в енергетичних одиницях. Віталій Черчович, технічний директор ПАТ «Чернігівгаз»: «Як ви знаєте, наші законотворці вирішили, що українцям достатньо платити за метри кубічні газу і треба братися за якість газу, який він є, а не тільки за обсяг його. На сьогоднішній момент один з державних регулятивних органів — Національна комісія регулювання енергетики та комунальних послуг розробляє нормативно-правові документи, яким передбачено розраховувати об’єм спожитого газу в енергетичних одиницях».

 

На сайті «Чернігівгазу» буде інформація з маршрутами переміщення природного газу, а також дані про його фізико-хімічні властивості. В платіжках споживачі побачать не тільки об’єм спожитого газу — метри кубічні, а й показники спожитої енергії у кіловат-годинах, гігакалоріях та мегаджоулях.

 

В «Чернігівгазі» обіцяють, всі маршрути переміщення блакитного палива оновлюватимуться щомісяця. Середньозважена вища теплота згорання газу вказуватиметься окремо за кожним маршрутом. Віталій Черчович: «Всі ми знаємо, що калорійність газу по різним регіонам області різна. Припустимо, в Чернігові це одна калорійність газу, Прилуцький і Варвинський район — зовсім інша. Зрозуміло, у кого калорійність газу буде краща, там буде більша ціна, в кого нижча — буде менша ціна за газ.  Споживачі зможуть порівняти економічну вигоду споживання природного газу з твердопаливними котлами, з енергоекономічними котлами — подивитися, що краще, що гірше».

 

Так держава змусить кожне домогосподарство до економії. Європейські споживачі вже давно перейшли на облік калорійності газу. Жителі Чернігівської області сьогодні споживають імпортний газ, змішаний з вітчизняним. По маршрутах переміщення він різний, запевняють газовики.

 

На нові лічильники поки ніхто переходити не буде — газ рахуватимуть у кубометрах, а потім за наявними формулами переводитимуть в енергетичні одиниці. В залежності від того, куди і коли подаватимуть газ, рахуватиметься й об’єм спожитого палива. Всі розрахунки споживач бачитиме у своїй платіжці, на першому етапі газової реформи їх розміщуватимуть з лівого боку. Далі рахунок виставлятимуть у енергетичних одиницях. Ігор Швець, головний метролог ПАТ «Чернігівгаз»: «Абонентам не придется менять счетчик на другой, но в Украине на данный момент есть компании, которые производят счетчики газа, и уже, я знаю, есть на рынке Украины счетчики, которые автоматом переводят метры кубические в  мегаджоули, килокалории. Но их покупать… если кто-то хочет, пожалуйста».

 

Щодо вартості газу, кожні півроку уряд має її переглядати. Питання в тому, скільки коштуватиме кіловат-година тепла. Скоріш за все, відповідь на нього отримаємо вже у квітні.

Передачі


ПогодаКурси валют