Get Adobe Flash player

В обласному театрі покажуть, як боги впадуть (відео)

У новій виставі обласного театру під інтригуючою назвою «Як боги впадуть, то безпечно не буде» насправді йдеться про людей, про щирість, якої так не вистачає у родинних стосунках. Тому й жанр вистави умовно визначили як «пошуки порозуміння в чотирьох картинах». І ця постановка –  водночас пошук порозуміння між українським глядачем і західноєвропейським автором. Адже інсценується п’єса сучасного англійського драматурга. Прем’єра вистави – одинадцятого березня, а поки що в обласному театрі для журналістів влаштували допрем’єрний показ.

 

Мати й донька розмовляють про повсякденні справи, погоду, родичів, не залишаючи кімнати. Ця розмова, як висловилися постановники, триває все життя, але на сцені стиснена в одну годину. Щоб зробити це, знадобилося чимало творчих знахідок з боку постановників – сестер Вікторії та Ольги Філончук, відповідно режисера й художника вистави «Як боги впадуть, то безпечно не буде».

 

Спектакль поставлений за п’єсою сучасного англійського драматурга Сельми Дімітрієвич, але в творі йдеться про загальнолюдські цінності й проблеми, тому він, напевне, буде зрозумілий і зворушливий для українського глядача.

 

У виставі застосовані екран, на який виводиться відео й на якому відбиваються силуети акторів у ключових епізодах – таке собі поєднання театру живих акторів і театру тіней. Тож від акторок Наталії Максименко й Тетяни Шумейко вимагаються філігранно точні рухи по сцені й тонке використання міміки й жесту. Але все це – засоби, а мета – щира розповідь про вічні теми.

 

Постановники – сестри Філончук взяли участь у конкурсі на інсценування сучасних британських п’єс, оголошеному Британською Радою в Україні. Заявки на конкурс подали понад сорок режисерів, але право на постановку отримали 9 визначених британсько-українським журі театрів, серед них Чернігівський обласний, з яким співпрацюють Вікторія і Ольга. Вони киянки, але з нашим театром у кожної з них уже не перша спільна творча робота. Співпраця виявилася вдалою, що й визнали британці, які, ймовірно, завітають до Чернігова на прем’єру 11 березня.

 

Режисер Вікторія Філончук вже поставила в обласному театрі виставу за п’єсою сучасного польського автора «Пісочниця» – її незабаром побачить чернігівський глядач, а Ольга Філончук як художник співпрацювала з нашим ляльковим театром у виставі «Ріка життя», відзначеній премією імені М.Коцюбинського.

Передачі


ПогодаКурси валют