Get Adobe Flash player

Чи підлягає відновленню будівля на Попудренка, 16? (відео)


Ми продовжуємо дослідження проблеми зруйнованого будинку в Чернігові по вулиці Попудренка, 16, де в грудні стався обвал. Представники міської влади пропонують реконструювати будинок, а зруйновані блоки відбудувати наново. Відселені люди, з якими спілкувалася наша знімальна група, вважають, що будинок, який перебуває в надто загрозливому стані, реконструйовувати не можна. Тому ми залучили до обговорення фахівців з архітектури та будівництва.

 

З 4-поверхового будинку в Чернігові  на Попудренка, 16 – колишнього гуртожитку швейної фабрики – після обвалу перекриттів у кількох кімнатах, що стався 12 грудня, всі мешканці відселені і зараз більшості надали житло в гуртожитках навчальних закладів, решта оселилася у родичів та знайомих. Найбільше запитань у відселених людей викликають озвучені їм міською владою плани реконструкції аварійного будинку. Інститут «Чернігівцивільпроектреконструкція» зараз розробляє відповідний проект, який мають намір завершити до 20 березня.

 

Колишні мешканці, з якими ми побували в зруйнованому будинку, заперечують можливість реконструкції. В перекриттях і стінах з’являються  нові тріщини, тобто будинок продовжує просідати. Особливу увагу наші співрозмовники звертають на те, що в кімнатах, які знаходяться якнайдалі від обваленого краю, у протилежному торці будинку, з’явилися тріщини, яких під час обвалу не було.

 

Прихильники реконструкції пропонують фундамент зміцнити палями, а стіни – монолітним поясом навколо будівлі.

 

Відомий архітектор і конструктор-будівельник Вільям Жигінас, оглянувши будинок, звернув увагу на одну з головних, на його думку, проблем: фасадні несучі стіни розшаровуються, тобто між двома шарами цегляної кладки помітна неозброєним оком тріщина. Треба, вважає архітектор, дослідити стан несучих стін на всій їх протяжності, і тільки після цього можна зробити висновок, чи взагалі будівля підлягає відновленню.

 

Ми готові надати слово з цієї проблеми всім бажаючим фахівцям.

Передачі


ПогодаКурси валют