Get Adobe Flash player

Наймасштабніше прибирання в Україні відбудеться 29 квітня (відео)


Як часто ми замислюємося над тим, якими природними ресурсами користуємося і чи надовго їх вистачить? Так звана «зелена економіка» стає пріоритетом для держав всього світу, і Україна не виняток. Навчитися не смітити, думати про чистоту водойм, здавати відходи на утилізацію, щоб не лише врятувати екологію, а й заробити таким чином гроші – до цього прагнуть привчити людей активісти громадської організації «Let’s do it, Ukraine». Щороку вони проводять акцію «Зробимо Україну чистою разом».

 

Наймасштабніше прибирання в Україні відбудеться 29 квітня. Акцію «Зробимо Україну чистою разом» вже традиційно проводитиме громадська організація «Let’s do it, Ukraine», яка є частиною всесвітнього соціального проекту. Цього року знову планують залучити п’ять мільйонів учасників – повторити вже досягнутий результат, але зробити його ефективнішим: розібрати більше відходів, сортувати і здавати їх на переробку.

Юлія Мархель, президент ГО «Let’s do it, Ukraine»: «Дуже багато будемо працювати з районними центрами, з селами. В місті немає такої проблеми активізації молоді і населення, а от в селі і районному центрі, коли люди не знають, чим можна ще зайнятися, це буде дуже актуально, підніме дух українців і сформує культуру цілу, екологічну культуру».

 

Для досягнення якнайкращого результату необхідно об’єднуватися, і у організаторів акції «Зробимо Україну чистою разом» є багато партнерів. Співпрацюють вони і з владою, тож на робочу нараду щодо проведення грандіозного прибирання на території Чернігівщини зібралися представники різних департаментів і управлінь облдержадміністрації. Говорили і про минулорічні досягнення, коли до акції долучилося більше 150 тисяч жителі області.

Лідія Борсук , в. о. директора департаменту ЖКГ облдержадміністрації: «Під час проведення акції було ліквідовано 418 несанкціонованих сміттєзвалищ, в результаті чого було прибрано близь 5,5 мільйонів метрів кубічних побутових відходів, упорядковано 1035 місць почесних поховань та 2328 кладовищ».

 

Також приведено до належного стану більше чотирьохсот парків і скверів, понад дев’ятсот дитячих та спортивних майданчиків. Окрім прибирання, в рамках акції організовуватимуть заходи для залучення громадськості: тематичні фотозони, ековечірки, кіноперегляди і навіть  благодійний бал-маскарад.

Вікторія Богдан, координатор ГО «Let’s do it, Ukraine» в області. 0014 «Спільні акції з громадською організацією «Шанс». Ми плануємо поставити баки для одягу, а потім цей одяг передати для дітей-інвалідів. Літом провести ініціативу з зооактивістами «Тварини не сміття». Тому що в Чернігівській області дуже актуальна проблема: 80% бездомних тварин – це ті, яких люди, набавившись, викинули на вулицю, як звичайний папірець чи сміття».

 

Розробляється також мобільний додаток, за допомогою якого можна буде реєструвати локації прибирання, повідомляти, звідки слід забрати сміття, куди здати відходи на переробку, а також скоординувати дії з партнерами акції. Наступного року, кажуть представники «Let’s do it, Ukraine», прибирання буде аж два. Перше – навесні, а друге – у вересні. І саме цю осінню акцію планують зробити наймасштабніший прибиранням у світі.

Юлія Мархель, президент ГО «Let’s do it, Ukraine».  «Ми плануємо 380 мільйонів учасників. Ми робимо це для того, щоб дійсно звернути увагу громадськості всього світу, що треба починати з екології, тому що ми ніколи в житті не задувалися над тим, де брати ресурси, які ресурси ми споживаємо і коли вони закінчаться».

 

Активісти прагнуть, щоб це велике прибирання, до якого долучиться весь світ стало найефективнішим, і люди зрештою привчилися не смітити.

 

Передачі


ПогодаКурси валют