Get Adobe Flash player

Чернігівський пологовий оновив лапароскопічне обладнання (відео)


Кому колядують колишні хворі, для чого і після одужання дехто із пацієнтів приходить до лікарні, і чи вистачає лікарям ресурсів, аби поставити у виписці «одужання»?  Чернігівському пологовому будинку вдалося придбати декілька одиниць прогресивного медичного обладнання, яке дозволяє дотримуватись сучасних «золотих» стандартів медицини.

 

Нерідко можна почути, що українська державна медицина — незадовільна. Наприклад, ось тут, у 1-му гінекологічному відділенні Чернігівського пологового будинку, щоденно працюють так, аби довести протилежне.

Лариса, пацієнтка: «Я сюда попала — и специалистами очень довольна. Да всем довольна, ничего плохого не могу сказать. Единственное — государство, может, обделяет зарплатами, и не хватает какого-то оборудования».

 

Олег Матвейко у пологовому уже 30 років, 20 з них — заввіділенням гінекології. Каже, звичайно, не вистачає обладнання такого експертного класу, яке можуть дозволити собі міжнародні медкорпорації з необмеженими ресурсами. Але пригадує і важкі 90-ті, коли із забезпеченням навіть найнеобхіднішим було зовсім погано, та пологовому будинку вдавалось тримати позицію лідера галузі. Тут одними з перших в області почали застосовувати світовий «золотий» стандарт хірургії — лапароскопію: перший діагностичний лапароскоп у кінці 80-х був ще радянського зразка, а з кінця 2000-х роблять 220-240 оперативних лапароскопій на рік.

Олег Матвейко, завідуючий 1-м гінекологічним відділенням Чернігівського пологового будинку: «Мы готовы к оказанию помощи методом лапароскопии в течении 30 минут при экстренных ситуациях. Последние 7-8 лет  мы работаем на современном оборудовании высокого класса, во многом оно не уступает  оборудованию, которое используется в лучших частных клиниках. А если говорить о Чернигове и области, у нас есть ряд инструментов, которые единственные у нас. Например, биполяр — такой инструмент, который используется для коагуляции сосудов во время лапароскопической операции. Это самое бережное, самое современное, самая правильная коагуляція».

Катерина Мельник, лікар-гінеколог: «Сейчас у нас новая аргоновая коагуляция — мы только начали ее внедрять, это не новая методика, но тот коагулятор, который у нас теперь есть — один из лучших, и позволяет очень быстро проводить остановку кровотечения даже очень больших сосудов диаметром до 3 сантиметров — для акушерства и гинекологии это очень большой объем, раньше это делалось только лапаротомическим доступом с помощью перевязки этих сосудов».

 

 

Оновлення лапароскопічного обладнання, в тому числі і заміна інсуфлятора — приладу, який підтримує внутрішньочеревний тиск — на одну із останніх моделей європейського виробництва, дало можливість скоротити тривалість лапароскопії.

Катерина Мельник: «Меньше наркоза для женщины, быстрое выхаживание,  и травматизм меньше. Мы стараемся максимально усовершенствовать лапароскопическую установку — в последнее время стали записывать операции, чтобы пациентки видели потом, что мы делали и почему именно так».

 

У відділенні можна натрапити на… ікони. Релігія, звичайно ж, — не медичний стандарт, але ікони вишивають і дарують пацієнтки, яким тут допомогли здійснити найбільшу мрію – материнства. Разом з дітками вони приходять до відділення на Різдво — заколядувати лікарям.

Олег Матвейко: «Показывают фотографии, как детки растут – и радуюсь, когда эти дети уже школьники, какие они молодцы. Я смотрю и сразу вспоминаю, особенно если касается ситуаций, когда люди долго к этому шли, и слава Богу, все получилось».

 

У відділенні беруться і за найскладніші випадки безпліддя, але у клінічних  протоколах є одна важлива немедична річ, каже Олег Матвейко. Чесність. Хорошому лікарю жахливо усвідомлювати, що людина дарма витратила роки життя на неефективні в її випадку методики. Тому деяким пацієнткам таки чесно радять штучне запліднення у приватних столичних клініках – чернігівська медицина подібних методик, на жаль, поки собі дозволити не може.

 

Окрім лікування безпліддя, ендометріозу, спайкової хвороби – одних із найчастіших діагнозів,  і типових операцій – наприклад,  з видалення міоми, в тому числі і лапароскопічно, або екстрених з приводу позаматкової вагітності, тут ще виконують і гінекологічні пластичні операції.

 Любов, пацієнтка: «Я нічого поганого про відділення сказати не можу. Персонал тут такий — я з Ніжина приїхала сюди через таке ставлення і хороших лікарів, вони всі молодці. Ну, по 5-бальній шкалі – на 5+».

Передачі


ПогодаКурси валют