Get Adobe Flash player

Якими науковими розробками студенти можуть зацікавити роботодавців? (відео)

vlcsnap-2016-11-01-15h56m22s678

 

Бронежилет, який можна відремонтувати в польових умовах, 3D-принтер власної розробки – у Чернігівському технологічному університеті знають, як зацікавити роботодавців для своїх випускників. Бізнес-Форум «Освіта – сучасний бізнес: стратегічне партнерство» зібрав студентів, викладачів та представників підприємств різних напрямків діяльності.

 

 «Ця технологія універсальна, дешева й найкраща», — так говорять про бронежилет власної розробки представники кафедри зварювання Чернігівського технологічного університету. Це пластини їхнього виготовлення, де на основний матеріал за допомогою зварювання наносилося захисне покриття.

 

Олександр Ківокурцев, представник кафедри технологій зварювання та будівництва ЧНТУ: «Пристреливали мы их на расстоянии 30, 50 и 100 метров, потому что на таком расстоянии большая энергия пули. Мы отработали технологию, наш бронежилет выдерживает попадание из автомата Калашникова, но пока не выдерживает попадание снайперской винтовки».

 

Науковці ще працюватимуть над удосконаленням конструкції, намагатимуться зробити її дешевшою і легшою. Поки що цей бронежилет доволі важкий. Та має свою дуже важливу особливість – при пошкодженні його не потрібно відправляти на завод, щоб полагодити, а можна відновити самому.

 

Олександр Ківокурцев, представник кафедри технологій зварювання та будівництва ЧНТУ: «Для этого не нужен квалифицированный сварщик. Если показать человеку, как зажечь дугу сварочную, то он может сам восстановить бронежилет в полевых условиях, и он будет как новый».

 

Ще одна гордість кафедри – 3D-принтер власної розробки. Зараз це дуже актуально як для підприємств, так і для навчальних закладів, розповідає Олександр Ківокурцев. За допомогою цього приладу можна виготовити будь-який макет, спроектувати будівельну конструкцію, зварювальний вузол тощо.

Обидва досягнення представлені на бізнес-форумі «Освіта – сучасний бізнес: стратегічне партнерство», на якому роботодавці могли ознайомитися з рівнем підготовки та потенціалом студентів вишу, налагодити або ж пожвавити співпрацю.

 

Олена Петрик, завідувач відділу працевлаштування ЧНТУ: «Дуже часто роботодавці звертаються до нас з проханням підібрати фахівців з різних спеціальностей, ми максимально докладаємо зусиль, залучаємо кафедри, шукаємо спеціалістів, які б відповідали вимогам роботодавців та були цікаві їм як фахівці».

 

Уже не вперше співпрацює із технологічним університетом міжнародна компанія «Костал Україна». Підприємство виготовляє перемикачі для автомобілів, тож цікавлять його представників електронщики та механіки. Студенти таких спеціальностей проходили в компанії практику, їхній рівень оцінили, як високий.

 

Катерина Удовик, представник компанії «Костал Україна»: «Надіємося, що будемо писати ще дипломні, потім стажування і співпраця. Звичайно, треба ще покращити рівень англійської, бо компанія іноземна, а по технічному рівню немає ніяких заперечень

 

Подібний бізнес-форум у Чернігівському технологічному університеті провели вперше. Далі, сподіваються, залучатимуть ще більше учасників і вийдуть на загальнодержавний, а згодом, можливо, і  на міжнародний рівень.

Передачі


ПогодаКурси валют