Get Adobe Flash player

Сесія обласної ради

Дев’ята сесія обласної ради шостого скликання відбулася швидко та ефективно. 32 з 34х питань, винесених на розгляд сесії, депутати ухвалили переважною більшістю голосів. Два питання були зняті з порядку денного. Пропозиції до ще двох відправлені на розгляд постійних комісій.

Першим депутати розглянули та прийняли рішення «Про звіт про виконання обласного бюджету за І квартал 2012 року», заслухавши спочатку доповідь начальника головного фінансового управління облдержадміністрації Валерія Дудка. Останній поінформував присутніх у сесійній залі про основні показники виконання бюджету за І квартал поточного року. За його словами, доходи склали суму у розмірі 451744,9 тис. грн., у тому числі по доходах загального фонду обласного бюджету у сумі 432588,6 тис. грн.. та по доходах спеціального фонду обласного бюджету у сумі 19156,3 тис. гривень. Видатки бюджету склали суму у розмірі 438189,2 тис. грн., у тому числі по видатках загального фонду обласного бюджету у сумі 423810,7 тис. грн. та по видатках спеціального обласного бюджету у сумі 14378,5 тис. гривень. У депутатів до доповідача не виникло жодних питань, то ж Звіт було затверджено одноголосно.

Далі депутати прийняли рішення «Про Програму з охорони життя людей на водних об’єктах у Чернігівській області на 2012-2015 роки». Основною метою Програми є реалізація заходів державної політики щодо комплексного розв’язання проблеми охорони життя людей на водних об’єктах, створення та вдосконалення безпечних умов для користування водними об’єктами та відпочинку населення на воді, розвиток і удосконалення рятувальних сил на водних об’єктах, проведення роз’яснювально-пропагандистської роботи серед населення.

Депутати розглянули також питання «Про затвердження Обласної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки». Програма, яку депутати схвалили, розроблена на основі Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз» та інших законодавчих актів України» і розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року «Про схвалення Концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюваності на туберкульоз на 2012-2016 роки». Реалізація заходів Програми дозволить покращити рівень надання спеціалізованої протитуберкульозної допомоги населенню області на всіх етапах її виконання.

Важливе значення для Чернігівщини матиме прийняття на сесії Обласної програми на 2013-2015 роки із забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. В рамках реалізації Програми передбачається протягом 2013-2015 років забезпечити соціальним житлом 269 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, з них 53особи – гуртожитками.

Своїм рішенням обласна рада внесла зміни до власного рішення від 25 березня 2011 року «Про затвердження Програми використання та охорони земель Чернігівської області на 2011-2020 роки». Ці зміни стосуються встановлення водоохоронних зон, прибережних смуг вздовж річок, навколо озер, водосховищ, інших водойм та фінансування відповідних робіт.

 

Під час свого пленарного засідання депутати розглянули та прийняли рішення «Про погодження лімітів використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань на 2012 рік». Виконання цього рішення забезпечить додаткові надходження до місцевих бюджетів області, а також дасть можливість відповідним державним органам вести контроль за спеціальним використанням лісових ресурсів та легалізувати його, забезпечити сплату нормативних зборів.

Також на сесії було розглянуто ряд кадрових та майнових питань по комунальних підприємствах обласної ради, надано погодження на видобування надр та спеціальні геологічні вивчення, прийнято ряд інших рішень, у тому числі по депутатських запитах.

Втім, два питання все ж не отримали підтримки з боку більшості депутатів. Одне з них – про звернення до Верховної ради України щодо негайного зняття з розгляду законопроекту «Про засади державної мовної політики» як такого, що прийнятий з порушеннями Регламенту Верховної ради, є антиконституційним та розколює Україну. Розглядати звернення народні обранці відмовились. До всіх інших питань депутати проявили доброзичливість та одностайність в їх прийнятті.

В роботі сесії взяли участь народний депутат України Сергій Андрос, голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, голови районних рад, міські голови, представники обласної державної адміністрації, керівники обласних державних установ та організацій, представники засобів масової інформації.

 

 

Передачі


ПогодаКурси валют


Электронные платежные системы - Курсы валют НБУ на сегодня!

Опитування

  • Чого не вистачає в ефірі нашого телебачення?