Get Adobe Flash player

Вітражний розпис — «Від хенд мейду до власної справи» (відео)

ВР_Вітраж[(010291)16-17-25]

Зробити із звичайної речі справжній витвір мистецтва можна за допомогою вітражного розпису, і це зовсім не складно. Потрібно не багато: будь-який скляний виріб, акриловий контур, фарби і трохи фантазії. У цьому змогли переконатися учасники проекту «Від хенд мейду до власної справи», які відвідали майстер-клас з вітражного розпису. До речі, більшість учасників – переселенці з Криму та східних регіонів, родом з Донеччини і сама майстриня.

 

Анна Гармаш родом з Донецької області, зараз проживає на Чернігівщині. Творчість для неї – і хобі, і робота. У Городні веде гуртки для дітей з вітражного розпису. Коли дізналася про проект «Від хенд мейду до власної справи», який дає можливість не лише відкрити творчі здібності, а й перетворити хобі на бізнес, вирішила провести майстер-класи й для дорослих. Вітраж – це вид декоративно-монументального мистецтво, та зараз це поняття має більш широке значення, вітражним називають будь-який декоративний розпис по склу, головне, щоб воно було прозоре. Анна каже, захотіла займатися таким мистецтвом, коли побачила, як це красиво.

 

Євгенія прийшла на майстер-клас з донечкою Веронікою. Скляну вазочку розмальовують разом. Справа нова, проте цікавилися таким і раніше. А голова сім’ї, кажуть, вже навіть має ідеї, де можна використати таке уміння. 

 

Анна – психолог, зараз здобуває другу освіту. Ще точно не знає, чи займатиметься вітражним розписом надалі, охоче відвідує майстер-класи з інших видів мистецтва.

 

Не лише зробити щось красиве своїми руками, і, можливо, навіть щось на цьому заробити, а й відпочити душею, поспілкуватися приходять на майстер-класи до Чернігівської міської бібліотеки імені Коцюбинського учасники проекту «Від хенд мейду до власної справи». Його ініціатор Олена Костриця наголошує: бібліотеки стають не лише інформаційними центрами, а й центрами взаємодії. До речі, більшість відвідувачів таких занять – переселенці, тож ще один важливий момент – їхня інтеграція в чернігівську громаду. 

Передачі


ПогодаКурси валют