Get Adobe Flash player

Відроджувати автентичну інструментальну музику взялися працівники культури області

 

Для цього провели семінар для фахівців музичного жанру. Зібралися задля підвищення професійного рівня, творчого обміну, а також популяризації інструментального жанру. Організатори кажуть, прагнуть привернути увагу до розвитку народного музичного інструментального жанру.

 

Досвідом ділилися київські гості – професор консерваторії імені Чайковського Михайло Хай та бубніст Олександр Левченко. Майстер-клас давали майстри сцени – артисти академічного ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди».

 

Надія Заваліна, директор обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв: «Побувавши на нашому заході, провідні фахівці області, почерпнувши нові знання, нові навички, повезуть це далі в свої куточки Чернігівщини і будуть далі це пропагувати. З кожним днем зростає інтерес саме до живої музики до народних інструментів».

 

Вокальний фольклор на Чернігівщині, за словами фахівців, ще більш-менш вивчений, а от музичного фольклору, як такого, майже не залишилось. Сергій Вовк, художній керівник академічного ансамблю «Сіверські клейноди»: «Не все те фольклором називається, що на баяні грається, а саме манера гри, культура цієї гри і цієї манери. Ну і саме основне, що кожен регіон має свою оцю родзинку інструментів».

 

Про важливість відновлення українського автентичного музичного мистецтва говорив з учасниками семінару Михайло Хай . Професор підкреслює — музика ідентифікує нас як націю. Чернігівщина має потенціал стати центром реконструкції національної інструментальної музики, яка зараз в Україні знаходиться взагалі на нулю, підкреслює фольклорист.

 

Учасники заходу також мали змогу ознайомитись з народними музичними інструментами, які зараз виготовляють та реставрують саме на Чернігівщині: бубном, гуслями, тріщотками та іншими.

 

Пов’язати минуле з сучасним можна завдяки музиці. Автентична інструментальна музика, переконані учасники семінару, впливає на формування національної самосвідомості, що так важливо в наш час.

7557)10-02-21]

 

 

Передачі


ПогодаКурси валют