Get Adobe Flash player

В турботі про майбутній врожай

Кажуть: весняний день рік годує. Зараз у аграріїв області дуже напружена і гаряча пора. Адже від того, як впораються вони з сівбою ярини, зуміють організувати подальший догляд за сільськогосподарськими культурами і їх надійний захист, залежить доля майбутнього врожаю і наша з вами продовольча безпека. Наша знімальна група побувала в Чернігівському районі і поцікавилась як ідуть справи у місцевих хліборобів.

На полі курява стовпом стоїть. Картина звична для цієї пори: іде весняна сівба. І хоча стартували доволі успішно, часу на розкачування немає, — вважає керівник СТОВ «Зерно-Злато» Андрій Жинський. Адже багато ще роботи попереду: соняшник та кукурудзу на двох тисячах гектарів посіяти, гречку – на п’ятистах. Та і проса трохи вкинути. А потому ж і правильний, з суворим дотриманням технологій, догляд і захист культур організувати. Що зовсім не просто. Особливо, якщо врахувати, що «Зерно-Злато» (а товариство господарює в двох районах – Чернігівському і Козелецькому) прийшло по суті на цілинні землі. Ось це поле, вважайте, років 20 не оброблялося, ще донедавна тут, як ото у пісні, була «трава по пояс». А якщо врахувати, що місцеві грунти і самі по собі бідні на азот, закислені, то зрозуміло, яких зусиль треба докладати, аби отримувати на них не просто пристойні, а високі врожаї.

Та мало урожай виростити, зібрати, треба ж його ще і зберегти і реалізувати. Теж, скажу я вам, задачка не з простих. Добре б і власного елеватора мати, та з цим вимушені поки що почекати – до кращих часів.

А ось весна чекати не хоче, нагадує хліборобам, що сьогоднішній день рік годує. Ось і стоїть пил стовпом над полем: сівба в розпалі.

55)14-29-54]

 

 

 

Передачі


ПогодаКурси валют