Get Adobe Flash player

День Перемоги святкуватимемо по-новому

День Перемоги не може бути використаний державою-агресором та проросійськи налаштованими політичними силами як день, коли буде дестабілізовано ситуацію в Україні. Про це йшлося на щотижневому брифінгу в облдержадміністрації. Говорили про святкування 9 Травня та стан справ у військових частинах, що базуються на території області.

Відходити від типової радянської системи святкування Дня Перемоги планує обласна влада. Про це журналістам повідомив заступник голови облдержадміністрації Сергій Журман. Він зазначив, що потрібно не демонструвати на парадах військову техніку та зброю, адже ми мирна держава, а приділяти всебічну увагу ветеранам та дітям війни. Також слід відмовлятися від використання радянської символіки та прапорів різних партій.

Сергій Журман каже, що влада, звичайно, нікого не може примусити, проте у День Перемоги слід використовувати лише українську державну символіку, допустимо – прапор Перемоги, проте не прапори політичних партій.

Свято Перемоги може бути використане Росією та проросійськими політичними силами як інструмент реабілітації радянського минулого. Влада обіцяє не допустити цього дня провокацій, а якщо вони все ж таки будуть, відповідно реагувати.

Журналістів запевнили: в разі провокаційних дій будуть вжиті відповідні заходи щодо осіб, які мають на меті дестабілізувати ситуацію щодо придушення таких конфліктів.

Окреме питання – як бути з георгіївськими стрічками, які активно використовують у Східних регіонах сепаратисти. Керівництву Чернігівщини у цьому питанні вдалося знайти рішення.

«Ветерани мають повне право одягти георгіївські стрічки, та якщо їх носитимуть представники проросійських молодіжних організацій, це не знайде сприйняття у громадськості, у суспільства,»- вважає заступник голови облдержадміністрації.

Історики рекомендують замінити термін «Велика Вітчизняна війна» на «Друга світова» і знаходять для цього вагомі аргументи. Так представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко зазначив, що українці боролися проти союзника Німеччини – Угорщини – ще в березні 1939 року, брали участь в усіх рухах опору, які були в Європі, а не лише воювали в лавах радянської армії.

У будь-якому разі історія вчить, та й останні події показують, що армія має завжди бути готова захищати свою країну. Про стан військових частин області доповів начальник Чернігівського гарнізону, обласний військовий комісар Костянтин Нікулін. Він повідомив, що з початку оголошення військової мобілізації були доукомплектовані військові частини. Зокрема укомплектували першу танкову бригаду, прикордонний загін і безпосередньо комісаріат, подали невелику кількість ресурсів за межі області до інших військових частин.

Костянтин Нікулін подякував усім небайдужим громадянам, які надали матеріальну допомогу армії. Зокрема, на рахунок обласного військового комісаріату надійшло більш ніж 1 мільйон 100 тисяч гривень. Кошти використовуються поступово на найнеобхідніше.

Юнаки від 18 до 25 років, які ще не були в армії, також матимуть можливість послужити вітчизні. Найближчим часом розпочнеться призов на строкову службу, який триватиме до 30 червня.

Il`chuk_O_10[(000021)14-31-07]

 

 

Передачі


ПогодаКурси валют